Feedly

follow us in feedly
czwartek, 21 listopada 2013

Nulu - nauka hiszpańskiego z codziennymi wiadomościami

0 komentarze
Nulu Languages
Źródło: http://tech.co
Nieustając w poszukiwaniach narzędzi do nauki hiszpańskiego i hiszpańskich słówek, natrafiłam niedawno na nowe znalezisko. Oto i ono - nulu.com. Używam go zaledwie kilka dni, a już zdążył mi się bardzo spodobać. Niestety nie jest darmowy i właśnie wykorzystałam wszystkie bonusy z wersji trialowej. Nic to jednak, i tak o nim napiszę! Myślę, że warto poświęcić mu więcej uwagi, bo dla niektórych może okazać się cennym narzędziem do samodzielnej nauki hiszpańskiego.


Na czym polega nauka hiszpańskiego z nulu.com?


Nauka hiszpańskiego (lub angielskiego - bo nulu jest dostępny w parze: English - Spanish i działa w dwie strony) jest w nulu prosta. Uczymy się poprzez czytanie i jednoczesne słuchanie artykułów na interesujące nas tematy.

Pracę z nulu rozpoczynamy wybierając artykuł, który nas interesuje  i który chcielibyśmy przeczytać. W ustawieniach profilu precyzujemy jaka tematyka atykułów interesuje nas najbardziej. Nasze preferencje są uwzględniane przez nulu, gdy sugeruje nam arykuły do przeczytania.

Gdy już wybraliśmy artykuł zabieramy się do roboty. 
Strona nulu prezentuje się następująco:


Czytam i słucham jednocześnie

Artykuł dostępny jest w formie nagrania audio. Mogę zatem czytać i słuchać nagrania jednocześnie, co oczywiście ma ogromne znaczenie przy opanowywaniu poprawnej wymowy. Klikając przycisk Play po lewej stronie na górnym pasku nawigacyjnym odtwarzamy całe nagranie. W każdej chwili mamy możliwość ponownego wysłuchania całości, bądź odtworzenia tylko pojedynczego zdania.

Zając czy żółw?

Jeżeli nie czuję się pewnie, mogę sprecyzować jak szybkie ma być tempo nagrania: do wyboru mam opcję zwolnioną czyli żółwia i naturalną tj. zająca. W każdej chwili mogę zmienić opcję, przyspieszyć lub zwolnić.

Łatwo czy trudniej?

Nulu dostosuje również poziom trudności czytanego artykułu do moich możliwości. Mam do dyspozycji wersję łatwą i trudną. Jeżeli mam trudność ze słownictwem, mogę wybrać wersję łatwą, w której wszystkie trudniejsze zwroty są zastąpione prostszymi. 

No entiendo

Gdy nie rozumiem tego co czytam i słucham rozwiązanie jest proste - po prostu najeżdżam kursorem na zdanie, które jest niejasne i pokazuje mi się wersja tego zdania po angielsku. Problem pojawia się niestety wtedy, gdy nasz angielski zawodzi.Tutaj już niestety nic nie mogę poradzić.

Fiszki, fiszki, duużo fiszek

Każde nowe słowo lub zwrot, którego do tej pory nie znałam, a które chcę się nauczyć dodaję do mojego zestawu fiszek. Aby dodać słowo lub zwrot wystarczy tylko na nie kliknąć. Moje indywidualne zestawy fiszek są dostępne cały czas, tak abym w każdej chwili mogła powtórzyć słówka, których się uczę.

Quiz

Po przeczytaniu artykułu mam okazję sprawdzić, czy wszystko na pewno dobrze rozumiem. Do dyspozycji mam krótki quiz składający się z 3 pytań sprawdzających zrozumienie treści.

Mój cel

Nulu pomoże mi również kontrolować systematyczność mojej pracy i monitorować jej wyniki.  Mogę określić jaki jest mój tygodniowy cel tzn. ile artykułów chciałabym przeczytać, a nulu będzie mi przypominał ile jeszcze zostało do zrobienia.

Co przeczytam, to się podzielę

Jeżeli treść artykułu była szczególnie interesująca mogę podzielić się nim z użytkownikami Facebooka i rozpocząć żarliwą dyskusję.

Ile za to?

Miesięczna subskrybcja kosztuje tylko 15 USD tj. ok 45 zł (nie jest to zatem kwota, która powala na kolana). W opcji 6-miesięcznej można dodatkowo zaoszczędzić (dostęp kosztuje 75 USD tj. 12,50 za miesiąc). Myślę, że korzyści wynikające z pracy z nulu są warte tej ceny. Godzina zajęć indywidualnych z lektorem nierzadko kosztuje więcej.

Jak się podoba innym?

Nulu znalazłam odwiedzając hiszpańskojęzyczny serwis techtastico.com, gdzie również został odebrany bardzo pozytywnie.  Pozytywne recenzje zebrał również na stronach tech.co.

 Czekam na Wasze spostrzeżenia i uwagi, jeżeli już używacie lub mieliście do czynienia z nulu.


Leave a Reply

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...